Gribi lidot?
Jautā man, kā...
ULTRA Paragliding School  
   

Katram cilvēkam pieder 10 000 metri debesu virs galvas.
Debesu, kas sniedzas līdz pat spalvu mākoņiem.”
- - A. de Sent-Ekziperī

Jau kopš 1996. gada klubs un skola „ULTRA” māca lidot tos, kas alkst sajust vēju un brīvību uz savas ādas, kā arī piedāvā uzlabot savu lidotprasmi jau lidojošiem pilotiem. Skolā „ULTRA” jūs apmācīs pieredzējuši instruktori, izmantojot mūsdienīgu metodiku un sertificētu aprīkojumu. Mūsu piloti Latvijā uzstādījuši tādus rekordus, kā: maksimālais lidojuma augstums (3600 m), lielākais lidojuma attālums (185 km) un ilgākais lidojums (8 stundas). Visi šie rekordi, jāuzsver, uzstādīti brīvajā lidojumā bez motora.

Pievienojies mūsu komandai! Mēs esam pārliecināti, ka arī turpmāk uzstādītie rekordi piederēs mūsu jaunajiem audzēkņiem un pilotiem!

Piedāvājam vairākas apmācību programmas, kas ļaus atrast savu vietu debesīs. Mācības un lidojumi notiek gan Daugavpilī, Grīvas lidlaukā, gan citās gleznainās vietās Latvijā un visā pasaulē! Minimālās prasības, lai iemācītos lidot patstāvīgi un droši, ir DIVI1. un 2.apmācību kursi un nokārtots eksāmens Latvijas Paraplanieristu Federācijas eksaminatoru klātbūtnē (LPF, www.paragliding.lv), pēc kura tiek piešķirta pilota “B”kategorijas licence, ja gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas lidošanā ir atbilstošas. Bet arī pēc licences iegūšanas jāatceras, ka ar to pilota karjera tikai sākas! Ir jāturpina trenēties pēc iespējas daudz un dikti, uzmanīgi ieklausoties visos pieredzējušo pilotu ieteikumos, kā arī jāpiedalās dažādos braucienos, kas nodrošinās ar vērtīgu pieredzi, lidojot jaunās vietās un neizzinātos apstākļos.

  Apmācību kursi (paraplāns/ deltaplāns) Norises vieta Lidošanas tiesības pēc eksāmena nokārtošanas Apmācību ilgums, īss apraksts un noteikumi  
         
1. Nodarbības uz zemes. Iesācēju kurss, kura laikā tiek apgūti lidošanas pamati. (Daugavpils, Grīvas lidlauks) B kategorija – students (bez eksāmena) 30-40 stundas. Teorētiskās lekcijas, aprīkojuma īre uz visu apmācību laiku, treniņi uz lidlauka.   
2. Apmācību kurss paraplanierismā. Lidojumi ar vinčošanos mierīgos laikapstākļos. (Daugavpils, Grīvas lidlauks) B kategorija – pilots, iesācējs (eksāmens LPF) 2 lidojumi tandema. 30 patstāvīgi lidojumi, aprīkojuma īre uz visu apmācību laiku, skolas eksāmens, diploms par pabeigšanu.  
3. Apmācību kurss moto-delta un moto-paraplanierismā. (Daugavpils, Grīvas lidlauks)

Vajag B kategorija

E kategorija – moto-pilots (eksāmens LPF)

Teorētiskās lekcijas, aprīkojuma īre uz visu apmācību laiku, treniņi uz lidlauka - 5 stundas, 5 lidojumu stundas.  
4. Drošas lidošanas kursi: SIV. (Rīgas HES, dažādas valstis) SIV 10 speciālas programmas lidojumi instruktora uzraudzībā un iepriekšēju teorētisko sagatavošanu. Programmas apjomu nosaka pilota sagatavotības līmenis.  
 

Lai pieteiktos apmācību kursiem vai uzzināt papildus informāciju par programmām, rakstiet uzŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.vai zvaniet uz tālruni+371 29637858. Ja esat jau izlēmis mācīties lidot skolā „ULTRA”, aizpildiet šo anketu (RUS/LV) un atsūtiet uz augstākminēto e-pasta adresi.

Pilots - paraplanierists var iegūt dažādas kategorijas, kurām ir noteiktas prasības.

A – Students (jebkurš, kas vēl apgūst lidotprasmi lidošanas skolā)
B – Kluba pilots (Pabeidzis apmācības, lidojot mierīgos laika apstākļos. Lido pieredzējušu pilotu uzraudzībā)
C – Pilots (patstāvīgi lidojošs pilots, ar lidošanas pieredzi kalnos, dinamiskajās gaisa plūsmās.)
D – Distanču pilots (pilots, kas prot lidot sarežģītos apstākļos un doties garos maršrutos. Labi pārzina gaisa telpu, laika apstākļus un navigāciju)
E – Motoparaplāna pilots (droši un patstāvīgi startē un lido ar motoparaplānu)
T – Tandēma pilots (atbildīgs pilots ar tandēmlidojumu pieredzi, kurš lido droši un stabili, lai veiktu lidojumus divatā)
I – Instruktors (profesionālis, pieredzējis speciālists paraplanierisma sportā, kas ieguvis visas kategorijas un var apmācīt uz jebkuru no kategorijām)

C, D un E kategorijas iegūstamas tikai pēc “В” kategorijas. Latvijas paraplanierisma licenču kategorijām B, C, D atbilst starptautiskās sistēmas kategorijas ParaPro 3, 4, 5 Tiem, kas vēlas legāli lidot Eiropā un citur pasaulē, noderēs Starptautiskā pilota identifikācijas karte IPPI (International Pilot Proficiency Information card), ko Jums sagādāt var kluba vadītājs. Sportistiem klāt šim komplektam tiek piešķirta ilggadēja sporta licence, kas ļauj piedalīties starptautiskās paraplanieristu sacensībās.

Lai lidotu klubā, kārtot eksāmenu nav obligāti, tomēr iegūtās kategorijas licence ir dokuments, kas apliecina Jūsu lidotprasmi un zināšanas. Tā dod Jums tiesības lidot arī citos Latvijas klubos, piedalīties sacensībās Latvijā kā arī ļauj lidot ārzemēs.

GAIDĪSIM JŪS MŪSU LIDOŠANAS SKOLĀ! VĒLAM VEIKSMĪGU PILOTA KARJERU UN NEAIZMIRSTAMUS PIEDZĪVOJUMUS KLUBĀ „ULTRA”. CERAM, KA MĀCĪŠANĀS LIDOT DĀVĀS JUMS POZITĪVAS EMOCIJAS UN ĻAUS PASKATĪTIES UZ PASAULI NO JAUNAS, NEIERASTAS PERSPEKTĪVAS. LAI ZILAS DEBESIS!KAS IR SIV UN KAM TO VAJAG?

SIV ir uzdevumu komplekss, kuru laikā pilots apgūst prasmi tikt galā ar ekstrēmām situācijām lidojuma laikā. Šie kursi notiek virs ūdens ar pietiekamu augstuma rezervi. Starts notiek ar vinčošanos aiz kutera tikai pēc tam, kad pilots apguvis veicamā uzdevuma teoriju.

Pilota uzdevumu veikšanu koordinē instruktors ar rācijas starpniecību. Pēc veiksmīgas uzdevuma izpildes, pilots piezemējas ezera krastā. Bet, ja bijis nepieciešams nosēsties ūdenī, pilots tiek savākts ar motorlaivu un tiek nogādāts krastā, lai izžāvētu ekipējumu un pārlocītu rezerves izpletni. Saldūdens (pretēji sālsūdenim) paraplāna materiālam ir nekaitīgs, bet rācija, gatavojoties startēt, tiek iepakota ūdens necaurlaidīgā iepakojumā.

SIV kursi ir noderīgi ne tikai jaunajiem pilotiem, bet gan arī pieredzējušo pilotu iemaņu atsvaidzināšanai, kā novērst ekstrēmas situācijas lidojuma laikā. Kā arī SIV kursi ir īstā vieta, kur trenēties mest rezerves izpletni bez letālu traumu gūšanas riska piezemējoties.

Iemaņas un prasmes, kas iegūtas SIV kursu laikā, vērā ņemami paaugstinās Jūsu paraplāna pilotēšanas līmeni un ļaus lidot droši termiski aktīvos apstākļos. Jūs iepazīsiet savu spārnu un to, kā tas uzvedas tādos ekstrēma tipa lidošanas režīmos kā, piemēram, priekšējo atveru sakļaušanās, pilnā sakļaušanās, dziļa spirāle, negatīvs, u.c. Kursu laikā arī vairāk uzzināsiet par rezerves izpletņa lietošanas tehniku, kā arī izmantot to praksē. 
Lidojam augšā